תאונות עבודה

אנחנו, במשרד עורכי דין טנלקר מרדניאנץ, עוסקים ומתמחים במתן שירותי ייעוץ וליווי משפטי בתחום תאונות העבודה ומחלות המקצוע. השירותים המשפטיים המוצעים על ידינו בתחום זה כוללים הליך מיצוי זכויות לנפגעי תאונות עבודה ומחלות מקצוע אל מול כל הגורמים הרלוונטיים, לרבות, המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח המבטחות את מקום העבודה ואף באמצעות ניהול תביעות אישיות כנגד המעסיק.

להלן מידע כללי אודות תביעות תאונות עבודה ומחלות מקצוע:

  •         תאונת עבודה בהתאם לסעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי הינה כל תאונה אשר אירעה במהלך יום העבודה, לרבות, תאונות דרכים בהן היה מעורב העובד בדרכו למקום העבודה או בדרכו חזרה ממקום העבודה.
  •         מחלות מקצוע הן הגדרה כללית לכל סוגי המחלות מהן סובל העובד בעקבות תנאי עבודתו, לרבות מחלות המוכרות על ידי המוסד לביטוח לאומי כמחלות מקצוע ומחלות אשר אינן מוכרות על ידי המוסד לביטוח לאומי ובהן התביעה מחייבת הוכחת קשר סיבתי בין תנאי ההעסקה של העובד לבין מצבו הרפואי והמחלה ממנה הוא סובל.
  •         את תביעת הפיצויים בגין תאונות העבודה ומחלות המקצוע ניתן להגיש למספר גופים שונים, לרבות, המוסד לביטוח לאומי (תביעות לקבלת דמי פגיעה ותביעת נכות), חברות הביטוח המבטחות את מקום העבודה ו/או את רכבי החברה במידה ומדובר בתאונת דרכים ותביעות כנגד המעסיק במסגרת.