תאונות עבודה

אנחנו במשרד עורכי דין טנלקר מרדניאנץ, עוסקים ומתמחים במתן שירותי ייעוץ וליווי משפטי בתחום תאונות העבודה ומחלות המקצוע. השירותים המשפטיים המוצעים על ידינו בתחום זה כוללים הליך מיצוי זכויות לנפגעי תאונות עבודה ומחלות מקצוע אל מול כל הגורמים הרלוונטיים, לרבות, המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח המבטחות את מקום העבודה ואף באמצעות ניהול תביעות אישיות כנגד המעסיק.

להלן מידע כללי אודות תביעות תאונות עבודה ומחלות מקצוע:

  • תאונת עבודה בהתאם לסעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי הינה כל תאונה אשר אירעה במהלך יום העבודה, לרבות, תאונות דרכים בהן היה מעורב העובד בדרכו למקום העבודה או בדרכו חזרה ממקום העבודה.
  • מחלות מקצוע הן הגדרה כללית לכל סוגי המחלות מהן סובל העובד בעקבות תנאי עבודתו, לרבות מחלות המוכרות על ידי המוסד לביטוח לאומי כמחלות מקצוע ומחלות אשר אינן מוכרות על ידי המוסד לביטוח לאומי ובהן התביעה מחייבת הוכחת קשר סיבתי בין תנאי ההעסקה של העובד לבין מצבו הרפואי והמחלה ממנה הוא סובל.
  • את תביעת הפיצויים בגין תאונות העבודה ומחלות המקצוע ניתן להגיש למספר גופים שונים, לרבות, המוסד לביטוח לאומי (תביעות לקבלת דמי פגיעה ותביעת נכות), חברות הביטוח המבטחות את מקום העבודה ו/או את רכבי החברה במידה ומדובר בתאונת דרכים       ותביעות כנגד המעסיק במסגרת תביעת נזיקין בגין עוולת רשלנות במקרים מסוימים.
  • הגשת תביעת תאונת עבודה למוסד לביטוח לאומי מתמקדת בשני נושאים מרכזיים, הראשון, הגשת תביעה לקבלת דמי פגיעה, והשני, הגשת תביעה לקבלת דרגת נכות וקבלת קצבת נכות בהתאם לדרגת הנכות שנקבעה לכם עקב תאונת העבודה בה הייתם מעורבים. במקרים מסוימים, תוכלו להגיש תביעה לקבלת פיצוי מלא או חלקי עבור הוצאות רפואיות להן נדרשתם במהלך תקופת ההחלמה והשיקום.

חשוב לנו שתדעו:

את תביעת דמי הפגיעה או התביעה לקבלת קצבת נכות מהמוסד לביטוח לאומי, יש להגיש תוך 12 חודשים מיום קרות התאונה או גילוי מחלת המקצוע. ברוב המקרים, בכדי שהגופים המבטחים יכירו בתאונה כתאונת עבודה, קיים הכרח לתיאור נסיבות התאונה במקום העבודה בדו"ח הרפואי בעת קבלת הטיפול הרפואי לאחר התאונה.

אנחנו במשרד עורכי דין טנלקר מרדניאנץ, מלווים נפגעי תאונות עבודה ומחלות מקצוע לאורך כל שלבי הליכי התביעה אל מול הגופים הרלוונטיים ולאורך כל הדרך אנו מעמידים לרשות קהל לקוחותינו מגוון רחב של שירותים משפטיים אשר נועדו להגן על מלוא הזכויות העומדות לרשותם.